Odborné informace C. H. Beck
kvalitní - kompetentní - kompletní

Slavnostní křest komentáře k občanskému zákoníku

9.11.2017  |  Událost

V prostorách restaurace Art Restaurant Mánes proběhl 2. listopadu 2017 slavnostní křest jednosvazkového komentáře k občanskému zákoníku, který v červnu 2017 vydalo Nakladatelství C. H. Beck. Křest proběhl za přímé účasti většiny autorského kolektivu a dalších pozvaných hostů, mezi nimiž byl i prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., předseda Nejvyššího soudu České republiky, který se současně ujal role kmotra nové publikace.

Slavnostního křtu komentáře se ujal prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., předseda Nejvyššího soudu České republiky. Na fotce v pozadí zprava: spoluautoři komentáře Mgr. Vladimír Beran, Mgr. Mgr. Jan Petrov, Ph.D., LL.M. a Mgr. Michal Výtisk.

Precizně napsaný komentář, vytištěný na unikátním odlehčeném papíře, se soustředí na praktické problémy a sporné otázky. Všech 3 120 stran co nejpodrobněji zpracovává dostupné zdroje a především nová soudní rozhodnutí. Na jeho vzniku se podílelo 82 odborníků, zejména soudci Nejvyššího soudu, krajských a okresních soudů, advokáti, notáři a vyučující na právnických fakultách.

Kmotr publikace, profesor Šámal, knihu pokřtil za asistence vedoucích autorů a podpořil společné přání všech zúčastněných, aby se při řešení právního případu čtenáři vyplatilo komentář otevřít jako první, zkrátka komentář první volby.

C. H. Beck // Jana Beránková