Odborné informace C. H. Beck
kvalitní - kompetentní - kompletní

CO PŘINÁŠÍ eIDAS PRÁVNÍKŮM A JEJICH KLIENTŮM

28. února 2019 (9.00–12.30)
Hotel PRAGUE MARRIOTT, V Celnici 8, Praha 1
Bez DPH: 3 390,08 Kč S DPH: 4 102,00 Kč
V ceně jsou zahrnuty výukové materiály, drobné občerstvení a nápoje během dne a u celodenních seminářů oběd ve formě tříchodového menu. Dále blok a psací potřeby.

Mgr. Lada Petriková

Působí již řadu let jako vedoucí právník v advokátní kanceláři AK Vlasák advokáti s.r.o., kde vede tým specialistů poskytujících komplexní právní služby externím klientům, a to ve všech právních odvětvích. Věnuje se nejvíce IT a IP právu, a dále daňovému, obchodnímu, občanskému, medicínskému a trestnímu právu. V neposlední řadě se pak zabývá i podporou rozvoje byznysu klientů a věnuje se dlouhodobě i lektorské činnosti. Řadu let se také zabývá možnostmi efektivního propojení lékařství, neurověd a IT a v oblasti neurotechnologií aktuálně připravuje konkrétní projekt využití 3D technologií k prevenci a léčbě poruch nálad a prožívání. 

Obsah semináře

 

Elektronizace právního jednání v oblasti soukromého práva


Elektronizace v oblasti veřejné správy (eGovernment)


eIDAS – mýty a fakta


eIDAS - Principy a souvislosti


Aplikace eIDAS v ČR


Zásadní pojmy a nové instrumenty dle eIDAS aneb není podpis jako podpis


Práva a povinnosti fyzických a právnických osob dle eIDAS


Zásadní změny ve veřejné správě


Tipy, upozornění a doporučení aneb praktické „desatero“

 

Cíl semináře

Seznámíte se s hlavními změnami týkajícími se oblasti elektronických dokumentů a podpisů a především získáte řadu praktických poznatků a upozornění na související práva, povinnosti a rizika spojená s oblastí elektronických a digitalizovaných dokumentů. Ze semináře si mj. odnesete i vskutku praktický přehled o tom, jaké nástroje si v oblasti komponentů digitalizace právního jednání případně pořídit a co by byla naopak nadbytečná investice. Jednoduše budete (Vy a díky Vám i Vaši klienti) o krok napřed před konkurencí, která si na obdobná témata zatím buď neudělala čas anebo je považuje za nepodstatná.

Komu seminář doporučujeme

Jste firemní právník, advokát či byznysmen? Nebo se sice věnujete jiné profesi, avšak přicházíte v praxi jakkoli do styku s elektronickými podpisy/značkami, elektronickými dokumenty či s ICT procesy ovlivněnými nařízením eIDAS? Pak je tento seminář určen přesně pro Vás.