Odborné informace C. H. Beck
kvalitní - kompetentní - kompletní

DISKRIMINACE V PRACOVNĚPRÁVNÍCH VZTAZÍCH A ROVNOST ZACHÁZENÍ SE ZAMĚSTNANCI Z POHLEDU ZAMĚSTNAVATELE

11. prosince 2019 (9.00–12.30)
COURTYARD BY MARRIOTT, Lucemburská 46, PRAHA 3
Bez DPH: 3 390,08 Kč S DPH: 4 102,00 Kč
V ceně jsou zahrnuty výukové materiály, drobné občerstvení a nápoje během dne a u celodenních seminářů oběd ve formě tříchodového menu. Dále blok a psací potřeby.

JUDr. Lucie Kalašová, LL.M.

Advokátka dlouhodobě se specializující na poradenství v oblasti pracovního prá­va a ochrany osobních údajů. Věnuje se také publikační a lektorské činnosti. Tr­vale spolupracuje s advokátní kanceláří bpv Braun Partners, s. r. o.

Obsah semináře

Diskriminace na pracovišti, nerovné zacházení i šikana už nejsou abstraktní pojmy, které známe jen z amerických filmů. Bohužel jsou čím dál častěji spojeny i s realitou na českých pracovištích. Zaměstnavatelé ale bývají nepřipraveni a zaskočeni, když takové situace nastanou.

 

V semináři probereme zejména:Zákonem stanovená pravidla zákazu diskriminace (co je diskriminace, kdy se naopak o diskriminaci nejedná, jak diskriminaci předcházet)


Povinnost rovného zacházení (obecně kdy, za jakých podmínek a v čem všem je zaměstnavatel povinen dodržovat rovnost zacházení se zaměstnanci, ale i zcela konkrétně např. pravidla odměňování, vliv povinnosti rovného zacházení na vyplácení bonusů)


Šikanu na pracovišti (formy šikany, jak jí předcházet, jak postupovat, pokud se na pracovišti vyskytne)


Vybranou související judikaturu


Jaké jsou nejčastější chyby zaměstnavatelů v praxi


Kontroly inspekce práce z pohledu advokáta

 

 

 

 

Cíl semináře

Seminář poskytne účastníkům seznámení s pravidly zákazu diskriminace v pracovněprávních vztazích a povinnosti rovného zacházení se zaměstnanci s důrazem na opakující se problémy zaměstnavatelů a běžnou praxi. Probereme i jak postupovat, když se na pracovišti vyskytne šikana. 

Komu seminář doporučujeme

Seminář je určen pro zaměstnavatele, vedoucí zaměstnance, personalisty i právníky, kteří chtějí v krátkém čase získat ucelené a praktické informace o tématu.