Odborné informace C. H. Beck
kvalitní - kompetentní - kompletní

KAMEROVÉ SYSTÉMY PODLE NEJNOVĚJŠÍCH POKYNŮ EVROPSKÉHO SBORU PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ

29. října 2019 (13.30–17.00)
COURTYARD BY MARRIOTT, Lucemburská 46, PRAHA 3
Bez DPH: 3 390,08 Kč S DPH: 4 102,00 Kč
V ceně jsou zahrnuty výukové materiály, drobné občerstvení a nápoje během dne a u celodenních seminářů oběd ve formě tříchodového menu. Dále blok a psací potřeby.

JUDr. Lucie Kalašová, LL.M.

Advokátka dlouhodobě se specializující na poradenství v oblasti pracovního prá­va a ochrany osobních údajů. Věnuje se také publikační a lektorské činnosti. Tr­vale spolupracuje s advokátní kanceláří bpv Braun Partners, s. r. o.

Obsah semináře

V rámci semináře odpovíme na nejdůležitější otázky související s provozem kamerového systému v praxi. Důraz bude kladen na nejnovější pokyny a doporučení Evropského sboru pro ochranu osobních údajů uveřejněné v létě 2019.

V semináři probereme:

 

Jaká jsou práva a povinnosti provozovatele kamerového systému s ohledem na GDPR?


Za jakých podmínek je přípustné provozovat kamerový systém se zpracováním biometrických údajů?


Jaká jsou práva subjektů údajů, která může subjekt údajů uplatnit v souvislosti se zpracováním jeho údajů prostřednictvím kamerového systému ?


Jaké jsou možnosti správce jak reagovat na uplatněná práva?


Jak správně plnit informační povinnost vůči subjektům údajů?


Jakou dokumentaci je vhodné vyhotovit v souvislosti s provozem kamerového systému?


Jaké jsou zvláštní podmínky pro provoz kamerového systémy na pracovišti?


Za jakých podmínek je v souvislosti s provozem kamerového systému správce/zpracovatel povinen jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů?


Jaké jsou nejčastější chyby v praxi?

 

 

 

 

Cíl semináře

Seminář poskytne účastníkům seznámení s nejdůležitějšími pravidly provozu kamerového systému s ohledem na  GDPR a nedávno zveřejněné pokyny Evropské sboru pro ochranu osobních údajů a upozorní na časté opakující se chyby v praxi.

Komu seminář doporučujeme

Seminář je určen pro správce a zpracovatele osobních údajů a jejich zaměstnance a spolupracovníky, kteří se věnují agendě zpracování osobních údajů, pověřence pro ochranu osobních údajů, ale i obecně pro právníky, kteří chtějí v krátkém čase získat ucelené, praktické a aktuální informace o tématu.