Odborné informace C. H. Beck
kvalitní - kompetentní - kompletní

MONITORING ZAMĚSTNANCŮ NA PRACOVIŠTI

30. května 2019 (9.00–15.00)
Hotel PRAGUE MARRIOTT, V Celnici 8, Praha 1
Bez DPH: 4 590,08 Kč S DPH: 5 554,00 Kč
V ceně jsou zahrnuty výukové materiály, drobné občerstvení a nápoje během dne a u celodenních seminářů oběd ve formě tříchodového menu. Dále blok a psací potřeby.

JUDr. Lucie Kalašová, LL.M.

Advokátka dlouhodobě se specializující na poradenství v oblasti pracovního prá­va a ochrany osobních údajů. Věnuje se také publikační a lektorské činnosti.

Tr­vale spolupracuje s advokátní kanceláří bpv Braun Partners, s. r. o.

Obsah semináře

 

Probereme legislativní úpravu monitoringu zaměstnanců s důrazem na zákoník práce a ochranu osobních údajů (GDPR). Soustředíme se zejména na následující témata:


 

Kamerový systém se záznamem instalovaný na pracovišti zaměstnance


Kamerový systém ve služebním voze


Monitoring aktivit zaměstnance na počítači/internetu vs. manuální kontrola užití pracovních prostředků poskytnutých zaměstnavatelem zaměstnanci


Systematické softwarové vyhodnocování výkonnosti zaměstnance


Evidenci docházky pomocí čtečky otisků prstů


Evidenci kuřáckých přestávek


Provoz online kamerového systému bez záznamu

 

 

Tam, kde dochází ke zpracování osobních údajů, neopomeneme probrat konkrétní povinnosti zaměstnavatele jakožto správce osobních údajů dle GDPR a zkušenosti z praxe.

 

 

 

 

Cíl semináře

Cílem semináře je poskytnout účastníkům ucelený přehled o právní regulaci  monitoringu zaměstnanců na pracovišti, souvisejících právech a povinnostech zaměstnavatele a úskalích na které mohou narazit v praxi.

Komu seminář doporučujeme

Seminář je určen vedoucím pracovníkům, podnikovým právníkům, personalistům ale i advokátům, kteří chtějí v krátké době získat přehled o tématu.