+420 273 139 219 beck@beck.cz

3. vydání

Světová ekonomika – nové jevy a perspektivy. 3. vydání

Ekonomické tituly | 416 stran | vydáno 03. 04. 2014
Více Méně
  • 640 Kč s DPH 581,82 Kč bez DPH

Skladem

Třetí vydání úspěšné vysokoškolské učebnice zachycuje aktuální otázky a trendy ve vývoji světové ekonomiky. Cílem autorů bylo zprostředkovat čtenářům pokud možno ucelený pohled na tuto složitou a stále se měnící problematiku. Pozornost je mimo jiné zaměřena na tato aktuální témata: globalizace světové ekonomiky, mezinárodní měnový... Více

Více o tituluTřetí vydání úspěšné vysokoškolské učebnice zachycuje aktuální otázky a trendy ve vývoji světové ekonomiky. Cílem autorů bylo zprostředkovat čtenářům pokud možno ucelený pohled na tuto složitou a stále se měnící problematiku. Pozornost je mimo jiné zaměřena na tato aktuální témata: globalizace světové ekonomiky, mezinárodní měnový systém, mezinárodní obchod, mezinárodní pohyb kapitálu, mezinárodní migrace osob, regionalismus, ekonomický vývoj hlavních ekonomik světa, integrační procesy v Evropské unii, vztah USA a Japonska k regionální integraci, transformační proces ve střední a východní Evropě, ekonomická situace v rozvojovém světě včetně zemí skupiny BRICS.
Text je rozdělen do 20 kapitol. Z didaktického hlediska obsahuje každá kapitola hned na úvod přehled kompetencí, které čtenář získá po jejím prostudování. Na závěr každé kapitoly jsou uvedena klíčová slova a také kontrolní otázky a příklady. Vzhledem k rychlému rozvoji světové ekonomiky, je nutné získané poznatky neustále doplňovat, a proto je v závěru každé kapitoly uvedena doporučená literatura včetně internetových adres, kde může čtenář získávat průběžně aktuální informace a doplňovat si své znalosti i v budoucnu.
Publikace je sice určena zejména vysokoškolským studentům, ale vzhledem ke komplexnímu a aktuálnímu zpracování dané problematiky může být vhodným zdrojem informací pro všechny, kteří se o dění ve světové ekonomice zajímají a kteří se potřebují ve stále se měnícím světovém hospodářství dobře orientovat (např. manažeři obchodních společností).

Obsah:

Úvod

Část I
1. Globalizace světové ekonomiky
2. Mezinárodní měnový systém
3. Mezinárodní obchod a úloha WTO
4. Mezinárodní pohyb kapitálu
5. Mezinárodní migrace
6. Nový regionalismus ve světové ekonomice

Část II
7. Ekonomický vývoj v USA
8. USA a NAFTA
9. Ekonomický vývoj Japonska
10. Japonsko a APEC
11. Formování evropského ekonomického centra 1946–2012
12. Formování evropské hospodářské a měnové unie 1990–2012
13. Transformační proces v zemích střední a východní Evropy
14. Ekonomická výkonnost zemí EU
15. Rozvojové země
16. Postavení Ruska ve světové ekonomice
17. Postavení Číny ve světové ekonomice
18. Postavení Indie ve světové ekonomice
19. Postavení Brazílie ve světové ekonomice
20. Postavení Jihoafrické republiky ve světové ekonomice

Detaily

  • Objednací číslo: EU64
  • ISBN: 978-80-7400-502-2
  • Vydání: 3.
  • Datum vydání: 03. 04. 2014
  • Typ publikace: Ekonomické tituly
  • Počet stran: 416