+420 733 734 348  beck@beck.cz

Novinka

Mezinárodní a evropské kontrolní mechanismy v oblasti lidských práv. 4. vydání

Učebnice | 164 stran | vydáno 25. 06. 2024
Více Méně
  • 490 Kč

Skladem

Roky, které uplynuly od 1. vydání této práce, přinesly řadu změn v mezinárodní a evropské ochraně lidských práv. Byly přijaty některé nové instrumenty rozvíjející materiální právo, tj. chráněná práva a svobody, ale i procesní mechanismy k jejich kontrole. Tento rozvoj je k zaznamenání jak na univerzální, tak na evropské úrovni, a to v... Více

Související tituly

Více o titulu

Roky, které uplynuly od 1. vydání této práce, přinesly řadu změn v mezinárodní a evropské ochraně lidských práv. Byly přijaty některé nové instrumenty rozvíjející materiální právo, tj. chráněná práva a svobody, ale i procesní mechanismy k jejich kontrole. Tento rozvoj je k zaznamenání jak na univerzální, tak na evropské úrovni, a to v rámci Rady Evropy i Evropské unie. I přes zachování celkové koncepce díla se v některých případech ukázalo jako potřebné doplnění nových kapitol či subkapitol. Hlavní změnou ve 3. vydání bylo zařazení zcela nové kapitoly o jiných (mimoevropských) regionálních systémech ochrany lidských práv. V tomto nejnovějším vydání byla naopak výrazně přepracovaná zejména kapitola věnovaná univerzálnímu systému ochrany lidských práv, aktualizovaná kapitola o evropském systému a doplněná kapitola o mezinárodním trestním soudnictví. Doplnění a aktualizační změny se však dotkly i dalších částí. Novinkou je také subkapitola věnovaná některým rozsudkům a posudkům Mezinárodního soudního dvora, které se týkají lidských práv a povinnosti prevence a represe zločinů podle mezinárodního práva.

Revidované vydání přináší nejen řadu doplnění, ale současně i některé škrty. Snahou bylo dát zejména studentům právnických fakult, ale i dalších vysokých škol podobného zaměření (mezinárodní vztahy, veřejná správa aj.), aktuální a přiměřeně rozsáhlou učební pomůcku použitelnou v rámci povinné i specializační výuky mezinárodního práva a navazujících lidskoprávních předmětů. Práce je ovšem určena nejen pro studenty, ale i širší odbornou veřejnost a další zájemce o mezinárodní ochranu lidských práv.

Detaily

  • Objednací číslo: SK52
  • ISBN: 978-80-7400-961-7
  • Vydání: 1.
  • Datum vydání: 25. 06. 2024
  • Typ publikace: Učebnice
  • Počet stran: 164

Ke stažení