+420 733 734 348  beck@beck.cz

3. vydání

Trestní řízení z pohledu obhajoby. 3. vydání

Příručky | 1440 stran | vydáno 03. 04. 2024
Více Méně
  • 1 990 Kč

Skladem

Publikace si i ve svém třetím vydání klade za cíl přispět ke zkvalitnění obhajoby obviněného po zahájení trestního stíhání, stejně jako po zadržení podezřelého před jeho obviněním. Autor, který se již před 45 let věnuje trestněprávní teorii a praxi, v publikaci reaguje na situace, které se v praxi objevují často, nebo alespoň... Více

Související tituly

Více o titulu

Publikace si i ve svém třetím vydání klade za cíl přispět ke zkvalitnění obhajoby obviněného po zahájení trestního stíhání, stejně jako po zadržení podezřelého před jeho obviněním. Autor, který se již před 45 let věnuje trestněprávní teorii a praxi, v publikaci reaguje na situace, které se v praxi objevují často, nebo alespoň opakovaně.

Přehledná a vhodně členěná publikace ukazuje možnosti obhajoby ve všech stadiích trestního řízení. Čtivosti publikace napomáhají otázky, které kladou obhájci v každodenní praxi, a autor na ně jasně odpovídá. Výklad doplňují stručné vzory nejčastějších podání obhájce, včetně těch, která nejsou v praxi dostatečně využívána.

Během pěti let, která uplynula od druhého vydání, došlo k řadě novelizací trestního řádu, trestního zákoníku a dalších právních předpisů v oblasti trestního práva. Proto autor, bývalý vysokoškolský učitel, který také přes 25 let působil jako obhájce, podstatně doplnil a zčásti také přepracoval tuto originální příručku tak, aby i v aktuální verzi sloužila právnické veřejnosti, zejména pak advokátům a advokátním koncipientům, kteří se věnují obhajobě, stejně jako dalším právníkům a studentům právnických fakult, kteří by se obhajobě obviněných chtěli věnovat.

Nejvýrazněji, v návaznosti na četné novely trestního řádu, byly přepracovány a doplněny zejména kapitoly IV., V. a VI., které se týkají podmínek sjednání dohody o vině a trestu, stejně jako možností jejich sjednávání obviněným a obhájcem se státním zástupcem.

Rozhovor s autorem publikace si můžete přečíst na blogu

Detaily

  • Objednací číslo: VP16
  • ISBN: 978-80-7400-950-1
  • Vydání: 3.
  • Datum vydání: 03. 04. 2024
  • Typ publikace: Příručky
  • Počet stran: 1440

Ke stažení