+420 733 734 348  beck@beck.cz

2. vydání
  • 2 990 Kč

Skladem

Vydáním této knihy jsme společně s tiskárnou FINIDR zasadili jeden nový strom.

Druhé vydání komentáře Zákona o veřejných zakázkách zohledňuje zkušenosti získané členy autorského kolektivu při aplikaci zákona, jakož i novou judikaturu soudní či Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, která zákonnou úpravu kontinuálně dotváří a představuje podstatnou osu výkladu jednotlivých zákonných ustanovení. Zákon č.... Více

Související tituly

Více o titulu

Druhé vydání komentáře Zákona o veřejných zakázkách zohledňuje zkušenosti získané členy autorského kolektivu při aplikaci zákona, jakož i novou judikaturu soudní či Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, která zákonnou úpravu kontinuálně dotváří a představuje podstatnou osu výkladu jednotlivých zákonných ustanovení.

Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek zhruba po 10 letech nahradil právní úpravu tohoto zákona obsaženou v zákoně č. 137/2006 Sb. Od nové právní úpravy, kromě povinné transpozice příslušné legislativy EU, si zákonodárce stanovil určité odformalizování zadávání veřejných zakázek a především zrychlení tohoto procesu. Po více než pěti letech lze konstatovat, že uvedené cíle se daří více či méně naplňovat. Komentář reflektuje současné formální i méně formální výklady zákona, a současně zohledňuje všechny dosavadní novely zákona schválené do konce roku 2021.

Autoři díla poskytují právní poradenství v oblasti zadávání veřejných zakázek jak zadavatelům, tak i dodavatelům. V rámci své přednáškové činnosti a účasti v řadě odborných a profesních uskupení se do jisté míry podílí i na tvorbě či výkladu právní úpravy v oblasti veřejného zadávání...

Na našem blogu si můžete přečíst rozhovor s vedoucími autorského kolektivu, Milanem Šebestou, Petrem Novotným, Tomášem Machurkem a Davidem Dvořákem. Dočtete se například, co stálo za rozhodnutím pustit se do druhého vydání, jak moc se změnil autorský tým nebo si můžete připomenout, proč zákon před pěti lety vzniknul. Celý rozhovor naleznete ZDE.

Detaily

  • Objednací číslo: EVK31
  • ISBN: 978-80-7400-856-6
  • Vydání: 2.
  • Datum vydání: 20. 04. 2022
  • Typ publikace: Komentáře
  • Počet stran: 1648

Ke stažení