+420 733 734 348  beck@beck.cz

2. vydání
  • 4 990 Kč

Skladem

Nové, aktuální vydání úplného komentáře občanského zákoníku v jednom svazku. Více než 3200 stran výkladu spojuje hloubku „velkého“ komentáře s přehledností příručního komentáře. Řeší problémy a otázky dosud jinde neřešené a novou judikaturou zatím nereflektované. Styl výkladu, provázanost a inovativní grafická podoba dovolily... Více

Související tituly

Související tituly

Více o titulu

Nové, aktuální vydání úplného komentáře občanského zákoníku v jednom svazku. Více než 3200 stran výkladu spojuje hloubku „velkého“ komentáře s přehledností příručního komentáře. Řeší problémy a otázky dosud jinde neřešené a novou judikaturou zatím nereflektované.
Styl výkladu, provázanost a inovativní grafická podoba dovolily nabídnout plnohodnotný komentář celého předpisu, včetně všech jeho dosavadních novel. Komentář je psán praktickým, stručným a konkrétním stylem. Komentáře se opírají o zevrubnou rešerši relevantních rozhodnutí českých soudů a doktrinálních zdrojů. Odkazují ve velké míře i na použitelnou zahraniční judikaturu a literaturu. Text je přitom pečlivě strukturován a každý odstavec je nadepsán pro čtenářovu rychlou orientaci i přehled a jednotlivé části komentáře jsou propojeny vzájemnými odkazy.
Do autorského kolektivu se zapojilo přes 80 právníků různých profesí; jsou v něm zastoupeni soudci Nejvyššího soudu, krajských a okresních soudů, zástupci advokacie a notářské praxe i akademické sféry.
Právem si již první vydání komentáře zasloužilo ocenění "Autorská cena za nejhodnotnější původní právnickou publikaci".

Na BLOGU Nakladatelství C. H. Beck naleznete rozhovor s vedoucími autory druhého vydání komentáře k občanskému zákoníku, s Vladimírem Beranem, předsedou odvolacího senátu Krajského soudu v Ústí nad LabemJanem Petrovem, konzultantem/advokátem v pražské kanceláři Allen & Overy, a Michalem Výtiskem, předsedou prvostupňového senátu Městského soudu v Praze.

Detaily

  • Objednací číslo: M60
  • ISBN: 978-80-7400-747-7
  • Vydání: 2.
  • Datum vydání: 25. 10. 2019
  • Typ publikace: Komentáře
  • Počet stran: 3352